Wydaje mi się, że każdy z nas próbował kiedyś zacząć odchudzanie czy postanowił nigdy już nie jeść fastfoodów. W takich sytuacjach zadajemy sobie pytanie, co należy zacząć jeść, aby „rozpocząć” zdrowy tryb życia właśnie. Odpowiedzią będą, liczenie kalorii, aby nie przekraczać dziennego zapotrzebowania organizmu, ograniczenie jedzenia przekąsek (np. chipsy, ciastka czy napoje gazowane) oraz oczywiście zaczęcie jedzenia zdrowych produktów nieposiadających dużej ilości tłuszczy, cukrów czy konserwantów.

Gdzie kupować zdrową żywność i jakie są jej zalety?

Jasne jest, że musimy gdzieś tę zdrową żywność kupić, dobrym miejscem będzie strona Biokredensik.pl, która za cel wzięła sobie uświadomienie społeczeństwa o ważności zdrowego odżywiania oraz jego wpływu na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Dlatego właśnie sklep staje naprzeciw dzisiejszym dużym koncernom żywieniowym, które oferują niezdrowe przetworzone jedzenie zawierające dużą ilość na przykład wzmacniaczy smaku i sam sprzedaje ekologiczną, zdrową żywność a w obszernym katalogu każdy może znaleźć coś dostosowanego do jego preferencji i potrzeb. Taka biologiczna żywność oferuje wszystkie potrzebne naszemu organizmowi mikroskładniki w naturalnej i bezpiecznej formie. Dzięki ekologicznej żywności oferowanej przez sklep łatwiej nam będzie pozbyć się z naszej diety cukrów, które są podawane za jednego z głównych winowajców otyłości społeczeństwa, Biokredensik.pl pomaga nam z cukrem, oferując jego zdrowsze odpowiedniki, takie jak erytrytol, czyli substancja naturalnie występująca w owocach oraz cukier trzcinowy będący zdrowszy od cukru białego. To wszystko jest oczywiście poparte licznymi certyfikatami wydawanymi przez Unię Europejską a traktujących i gwarantujących to, że kupowane przez nas produkty będą naturalne, pochodzić z ekologicznych upraw.

Przykładowe produkty oferowane przez sklep:

Teraz podam kilka przykładów zdrowych produktów, jakie znaleźć możemy w sklepie Biokredensik.pl. Na pierwszy ogień pójdzie zdrowszy odpowiednik makaronu, ten wykonany jest z orkiszu i w składzie zawiera jedynie certyfikowaną mąkę orkiszową, która uzyskana została z przemiału ziarna orkiszowego, w 100 gramach ma jedynie 1,2 g tłuszczu oraz, aż 6,2 g białka i 28 g węglowodanów. Następnie powiem o zamienniku chleba, mowa tutaj o żytnim pieczywie z sezamem firmy Burger, skład znów jest prosty i zawiera jedynie żytnią mąkę razową popartą oczywiście odpowiednim certyfikatem, w !00 gramach pieczywa znajdziemy 9,6 g białka, 60 g węglowodanów i 5,6 g tłuszczy. W ofercie strony znajdziemy również BIO soczewicę mającą certyfikowany skład, czyli jedynie soczewica, woda i sól morska, wartości odżywcze, jakie nam zaoferuje ten produkt to 0,4 g tłuszczu, 7,7 białka i 13,1 węglowodanów w 100 gramach. Sklep zaoferuje też coś dla ludzi chodzących na siłownie, chodzi mi tutaj o naturalne białka pochodzące prosto od roślin. Przykładem niech będzie białko bobu w proszku, wartości odżywcze, jakie zawiera w 100 gramach to 4 g tłuszczu, 11 węglowodanów i aż 55 gramów białka, czyli dwa razy więcej niż w odpowiednikach opartych na białku serwatkowym. Tym, co jeszcze zasługuje na uwagę, jest duży wybór herbat, wybór jest bardzo duży od ziołowych, przez górską, po białe w różnych rodzajach. Za przykład niech posłuży herbata z czystek zawierająca w składzie jedynie certyfikowany czystek. Jest to herbata ziołowa będąca suplementem diety i można ją traktować jak zwykłą herbatę, dodając miodu, cytryny czy soku malinowego wedle uznania i osobistych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *